Burza nad Ciechanowem i powiatem

23 wezwań, głównie  do zalanych posesji odnotowali w niedzielę 20 lipca ciechanowscy strażacy. To efekt burzy, która wczesnym popołudniem przeszła nad miastem i powiatem.

W trakcie ulewy warunki na drogach były fatalne. Tuż po 15. na ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie kierowcy zjeżdżali na chodniki – deszcz i grad na kilka minut doprowadziły do prawie zerowej widoczności. Ulicami miasta płynęły rzeki wody, studzienki „deszczówki” nie nadążały z jej odbieraniem.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=Jr8HYWwr1Jw’]

Burza dała się we znaki drzewom.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=f0a4k4Damo8′]

W Marusach, gm. Sońsk, od uderzenia pioruna zapalił się transformator energetyczny. Więcej o strażackich interwencjach w relacji z KP PSP w Ciechanowie.

…”Na skutek przechodzących przez teren powiatu burz zalanych zostało wiele piwnic i posesji. Strażacy wypompowywali m.in. wodę z kotłowni i tunelu łączącego budynki szpitala w Ciechanowie a także z przejść podziemnych pomiędzy peronami dworca kolejowego w Ciechanowie. W miejscowości Marusy gm. Sońsk na skutek wyładowania atmosferycznego zapalił się transformator i zagrożone było znajdujące się wokół zboże na pniu. W chwili przybycia zastępu straży pożarnej transformator już się nie palił. Strażacy sprawdzili skuteczność wyłączenia energii elektrycznej i do czasu przybycia pracowników zakładu Energetycznego zabezpieczali miejsce zdarzenia”.