Uszkodził samochód, zasnął na schodach z narkotykami w kieszeni

Ciechanowscy policjanci zatrzymali pijanego 31-latka śpiącego na klatce schodowej jednego z bloków w mieście. Znaleźli przy nim narkotyki. Kilka dni wcześniej mężczyzna również będąc pijanym, uszkodził zaparkowany pojazd należący do mieszkanki powiatu ciechanowskiego. Teraz usłyszał dwa zarzuty i grozi mu do pięciu lat więzienia.

– W miniony wtorek (17 października) ciechanowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie śpiącym na klatce schodowej jednego z bloków w Ciechanowie. Skierowani na miejsce policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zastali pijanego 31-letniego ciechanowianina. W trakcie interwencji mundurowi znaleźli przy nim susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie – relacjonuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Ten sam 31-latek kilka dni wcześniej również został zatrzymany przez ciechanowskich funkcjonariuszy, po tym, jak uszkodził samochód mieszkanki powiatu ciechanowskiego. O całym zdarzeniu mundurowi zostali poinformowani przez właścicielkę uszkodzonej toyoty. Zgłaszająca widziała, jak mężczyzna uderza pięścią w jej zaparkowane auto w wyniku czego doszło do uszkodzenia tylnej lampy. Straty oszacowano na ponad 2000 zł. Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę kilka minut po zdarzeniu, gdy przechodził przez jezdnię na czerwonym świetle.

31-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego usłyszał już dwa zarzuty: posiadania środków odurzających i uszkodzenia mienia. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

red