Uwaga kierowcy: rozpoczął się remont ul. Kolbego w Ciechanowie

Prace rozpoczęły się dzisiaj (czwartek, 23 lipca). – W ramach pierwszego etapu modernizacji nowa nawierzchnia pojawi się na 200-metrowym odcinku od ul. Leśnej do ul. Szymanowskiego – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

Frezowana jest nawierzchnia na grubości 4 cm. Potem regulowane będą studnie deszczowe i sanitarne oraz wpusty deszczowe. Finałem będzie ułożenie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych o grubości do 5 cm. Prace, w zależności od pogody, potrwają ok. dwóch tygodni.

-O wykonanie robót w tej części miasta wnioskowali mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych z prezydentem. Zadanie znalazło się na liście zadań remontowych i inwestycyjnych przeznaczonych do realizacji w bieżącym roku. Prace na kolejnych odcinkach ul. Kolbego będą kontynuowane w miarę dostępności środków finansowych w budżecie miasta – informuje Paulina Rybczyńska.

-W tym roku na osiedlu „Zachód” pełną przebudowę i modernizację przeszła już ul. Leśna. Ulica została poszerzona, ma nową nawierzchnię i oświetlenie, a mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznych chodników oraz ścieżki rowerowej. W najbliższych planach miasta jest też przebudowa ul. Granicznej i ul. Widnej – dodaje pani rzecznik.

Fot. UM Ciechanów