“Uważamy za wstydliwe, że do tej pory nie możemy doczekać się normalności”

– Uważamy za wstydliwe to, że do tej pory nie możemy się doczekać normalności. W koło powstają nowe drogi te stare są remontowane, a nam jest przykro że my musimy jeździć po drodze pełnej ubytków i nierówności – piszą mieszkańcy wsi Gutków, gm. Sońsk, w petycji do starosty ciechanowskiego.

Ok. 2 km odcinek drogi jest w fatalnym stanie: dziury, błoto po deszczu, a naprawa nawierzchni równiarką niewiele daje. Mieszkańcy Gutkowa narzekają, że nie mogą dojechać do sklepu, pracy, lekarza, zawieźć dzieci do szkoły. – Od 1995 roku My mieszkańcy wsi reprezentowani przez Sołtysów  wnosiliśmy petycje, które jak widać nie przyniosły zamierzonych efektów. Nie zamierzamy już dłużej czekać trwa to zbyt długo, ciągle jesteśmy zbywani obietnicami bez pokrycia – piszą w obecnej petycji do starosty.

Reporterka TVP 3 Warszawa dowiedziała się w Powiatowym Zarządzie Dróg w Ciechanowie, że remont drogi w Gutkowie nie jest przewidziany w planach na ten rok. Prowadzone będą za to naprawy doraźne. – Stan tej drogi nie jest zadowalający, rozumiem mieszkańców, ale są drogi gruntowe, które są w gorszym stanie – powiedział p.o. kierownika PZD Robert Szepietowski.

Publikujemy treść petycji mieszkańców Gutkowa:

PETYCJA mieszkańców miejscowości Gutków, dotycząca  utwardzenia drogi nr 1248 na odcinku w miejscowości Gutków

My niżej podpisani mieszkańcy miejscowości Gutków, zwracamy się ze wspólną prośbą o utwardzenie i doprowadzenie do stanu używalności naszej drogi. Chodzi nam o rozwiązanie trwalsze niż to, które jest do tej pory stosowane, czyli równanie równiarką przynoszące odwrotny efekt, gdyż równiarka podczas wyrównywania wyciąga kamienie  przez co utrudnia to  przejazd aut.

Od 1995 roku My mieszkańcy wsi reprezentowani przez Sołtysów  wnosiliśmy petycję, które jak widać nie przyniosły zamierzonych efektów. Nie zamierzamy już dłużej czekać trwa to zbyt długo, ciągle jesteśmy zbywani obietnicami bez pokrycia. Jako jedyni w okolicy posiadamy drogę powiatową, która pozostaje nieutwardzona łączy ona gminy i powiaty. Stan drogi jest obecnie katastrofalny- liczne dziury i ubytki w drodze, a przy opadach deszczu również ogromne ilości błota uniemożliwiające normalne i bezpieczne korzystanie z drogi, którą codziennie dojeżdżamy do pracy, dowożąc dzieci do szkoły narażamy własne samochody na poważne uszkodzenia. Autobus szkolny ma problem z przejazdem przez tą drogę niekiedy poprostu nią nie przejeżdża a my rodzice musimy dowozić je na własną rękę. Problemem jest również to, iż po opadach deszczu nie możemy korzystać z  niej w sposób rekreacyjny czyli do jazdy na rowerze czy wyjścia z dziećmi na spacer, gdzie w naszej części wsi jest ich dość dużo.

 Dlatego prosimy o zrealizowanie już 2020 inwestycji trwalszej- jak choćby utwardzenie drogi nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej. Choć nie jest to technologia doskonała zapewni nam na kilka najbliższych lat spokój w poruszaniu się po drodze dojazdowej do naszych posesji i gospodarstw.

Uważamy za wstydliwe to, że do tej pory nie możemy się doczekać normalności. W koło powstają nowe drogi te stare są remontowane, a nam jest przykro że my musimy jeździć po drodze pełnej ubytków i nierówności. Liczymy na to że nasze pismo zostanie w sposób obiektywny rozpatrzone, a  prośba zaspokojona.