Uwierzyła oszustom: straciła 2 tys. zł

2 tys. złotych straciła mieszkanka Ciechanowa, oszukana przez przestępców. – Policjanci po raz kolejny przypominają, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nie proszą również o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom – informuje po raz kolejny podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do kolejnego oszustwa doszło w minioną środę (5 lutego). – Do 87 – letniej mieszkanki Ciechanowa na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, podszywający się pod funkcjonariusza Policji. Przestępca wypytywał kobietę o jej majątek. Po czym poinformował ją, że w banku, w którym seniorka ma konto są oszuści -relacjonuje podkom. Brzezińska. – W związku z tym polecił jej przekazać kartę bankomatową oraz numer PIN osobie, która miała pojawić się w jej mieszkaniu. Fałszywy funkcjonariusz dla uwiarygodnienia całej historii podał wymyślone nazwisko. Powiedział również kobiecie, by nie rozłączając się wybrała numer 112 i potwierdziła tę informacje u dyżurnego komendy.

Kobieta postąpiła zgodnie z jego wskazówkami. Zanim zorientowała się że została oszukana i zablokowała swoją kartę, z jej konta oszuści wypłacili już pieniądze.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności. Nie dajmy się oszukać!

Fot. pixabay.com