Uwierzyła oszustowi – straciła 2 tysiące zł. Policja apeluje: bądźcie ostrożni

-Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności po otrzymaniu wiadomości mailowej czy sms z informacją o dopłacie do przesyłki. Z zasady wiadomości takie posiadają linki, które przekierowują na strony, którymi dysponują oszuści. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na konto bankowe – ostrzega podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Wczoraj (środa, 5 lutego) 39-latka otrzymała wiadomość sms, z treści której wynikało, że powinna dokonać zaległej dopłaty w wysokości 0,94 zł. do przesyłki, w przeciwnym razie zostanie ona odesłana do nadawcy. – Po otwarciu wiadomości sms została od razu przekierowana na stronę banku celem wykonania przelewu, gdzie była podana kwota transakcji w wysokości 0,94 zł. Po sprawdzeniu stanu środków na koncie, okazało się, że z konta zostało przelane ponad 2000 zł na nieznany rachunek bankowy – relacjonuje podkom. Ewa Brzezińska.

Policja apeluje aby uważać na nowy sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Aby uniknąć problemów należy uważnie czytać wszystkie otrzymywane wiadomości, a przede wszystkim nie „klikać” w podejrzane linki, szczególnie jeśli prowadzą do systemów elektronicznych płatności.