Uzbekistan śladami Leona Barszczewskiego – finisaż wystawy

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zapraszam na finisaż wystawy fotografii Igora Strojeckiego z podróży śladami jego pradziadka Leona Barszczewskiego – badacza dawnego Emiratu Buchary. 

Spotkanie odbędzie się 9 sierpnia (środa) o godz. 17. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie (Krzywa Hala, Plac Piłsudskiego 1).

Igor Strojecki – pasjonat genealogii, publicysta, jest autorem i inicjatorem wielu wystaw oraz wydarzeń poświęconych jego przodkom, m.in. aktorce Elżbiecie Barszczewskiej, podróżnikowi i fotografowi Leonowi Barszczewskiemu czy psychologowi i wynalazcy Julianowi Ochorowiczowi, prezentowanych w muzeach i instytucjach kultury w całej Polsce. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Za swoją społeczną działalność został uhonorowany m.in. nagrodą Ludomira Benedyktowicza, Nagrodą Złotego Jacka, Złotym Liściem Retro. W 2021 r. odznaczony został przez prezydenta Uzbekistanu Shavkata Mirziyoyeva medalem „30-lecia Niepodległości Uzbekistanu” za propagowanie dziedzictwa i kultury tego kraju.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Uzbekistanu w Polsce.

red

Fot. UM Ciechanów