W 37. rocznicę tragicznej śmierci harcerek z Hufca ZHP Ciechanów

Dzisiaj (10 marca) mija 37. rocznica tragicznej śmierci ośmiu harcerek, w tym siedmiu instruktorek Hufca ZHP Ciechanów – z Ciechanowa, Regimina i Lekowa. Ś.p. Druhny  zginęły 10 marca 1984 r. w pożarze w trakcie szkolenia w Modlinie. Dzisiaj o godz. 18. w ciechanowskiej Farze zostanie odprawiona msza św. w Ich intencji.

Tragicznie zmarłe nauczycielki-instruktorki ZHP to: Beata-Sylwia Blicharska, Mirosława Podlińska-Zadrożna, Iwona Ruszczyńska, Daniela Nowakowska, Janina Piotrowska, Henryka Tańska i Iwona Ciarkowska.

Tak w 30. rocznicę tej tragedii mówił o niej Piotr Rzeczkowski z ciechanowskiego Hufca ZHP.

– “10 marca 1984 roku w pożarze w Modlinie zginęło osiem druhen, z których siedem było instruktorami Hufca ZHP Ciechanów. Druhny zginęły pełniąc harcerską służbę… Pośmiertnie odznaczono każdą z nich Krzyżem za zasługi dla ZHP. W budynku naszego hufca znajduje się największy skarb tych tragicznych dni- kronika zawierająca ówczesne rozkazy, depesze i zdjęcia…Straszny obraz tych chwil zmusza nas do refleksji nad tym co wieczne i ulotne… CZEŚĆ ICH PAMIĘCI” – możemy przeczytać dzisiaj na profilu FB ciechanowskiego Hufca ZHP.

Red

Fot. FB Extra Ciechanów: Msza św. w intencji Zmarłych w 30. rocznicę śmierci/FB ZHP Hufiec Ciechanów