W Ciechanowie czytali Kunderę

Dzisiaj (piątek, 23 kwietnia) z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie w ramach comiesięcznego „Balkonu Literackiego” bibliotekarze wraz z czytelnikami po raz kolejny czytali przechodniom z ulicy Warszawskiej.

Kwietniowy Balkon dedykowany był Milanowi Kunderze, który w tym miesiącu świętował swoje 92. urodziny, a na lekturę czytania wybrano „Żart”, pierwszą powieść autora, wydaną w 1967 r. Po przywitaniu przechodniów przez dyrektor Wiesławę Tybuchowską z balkonu czytali: Jolanta Koziatek – instruktor powiatowy, Krzysztof Szyperski – bibliotekarz z Wypożyczalni Głównej oraz gość specjalny Beata Trojanowska – wokalistka, miłośniczka książek, a w szczególności poezji regionalnych autorów. Miłym akcentem przedsięwzięcia było wręczanie panom książek, a paniom czerwonych róż, co nieodłącznie wiąże się z pochodzącą z Katalonii tradycją związaną z tym wyjątkowym dniem.

Kolejna odsłona Balkonu Literackiego, tym razem poświęcona Cyprianowi Kamilowi Norwidowi odbędzie się już 14 maja podczas obchodów Tygodnia Bibliotek.

Źródło: PBP