W Ciechanowie montowany jest wiadukt nad torami na Krubinie

Będzie wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym, pieszym i rowerowym w Ciechanowie. Nad torami linii Warszawa –  Gdańsk, Polskie Linie Kolejowe SA z Gminą Miejską Ciechanów budują wiadukt dla pieszych i rowerzystów. Rozpoczął się montaż konstrukcji stalowej pomiędzy ulicami Marii Skłodowskiej-Curie i Ceramiczną. Zakończenie inwestycji o wartości ok. 4 mln zł ze współudziałem środków unijnych POIiŚ planowane jest w 2023 r.

Wiadukt pieszo-rowerowy w Ciechanowie pomiędzy ulicami Marii Skłodowskiej-Curie i Ceramiczną zapewni bezpieczeństwo w ruchu kolejowymi lepszą komunikację w mieście. Poprawi się komunikacja piesza i rowerowa mieszkańców, którzy dotąd musieli korzystać z wiaduktu na ul. Kasprzaka, oddalonego od budowanej przeprawy o niemal 1,5 kilometra.\

Nowy obiekt nad linią kolejową łączącą Warszawę z Trójmiastem (lk 9) wraz z dojściami będzie mieć ok. 27 metrów długości. Wybudowany zostanie 3-metrowy chodnik dla pieszych i rowerzystów. Dostęp ułatwią windy, z których będą mogli korzystać zarówno rowerzyści, jak i osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się. Kabina będzie mieć ok. 2 metrów szerokości i będzie wyposażona w system czujników zatrzymujących zamykanie drzwi. Dodatkowo na schodach zostaną zamontowane prowadnice dla rowerów.

Wiadukt pieszo-rowerowy powstaje we współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Gminy Miejskiej Ciechanów. Zaangażowanie PLK SA w zadanie wynosi 3,8 mln zł netto. Łącznie zadanie warte jest ok. 4 mln netto. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: PBW INŻYNIERIA Jacek Garbacz w spadku oraz DROMOSTTOR POLSKA sp. z o.o. Piesi i rowerzyści skorzystają z nowej przeprawy w drugiej połowie 2023 r.

PLK realizują inwestycję w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” zaplanowanego do współfinansowania z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Budowa wiaduktu wiąże się z wprowadzeniem od 15 kwietnia do 2 czerwca zastępczej komunikacji autobusowej wieczorami na odcinku Ciechanów-Gąsocin. Więcej tutaj: https://www.ciechtivi.pl/na-odcinku-ciechanow-gasocin-autobusy-zamiast-pociagow/

Zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A./red

Fot. PKP PLK S.A.