W Ciechanowie pierwsi…

Ponad 30 osób odebrało w Urzędzie Miasta w Ciechanowie decyzje o przyznaniu nowych świadczeń rodzinnych – przysługujących rodzinom – po 1 tys. zł miesięcznie, po urodzeniu dziecka przez pierwsze 52 tygodnie jego życia.

Urząd Miasta wydał dotychczas 41 takich decyzji. Nowe świadczenie przysługuje także dzieciom urodzonym w zeszłym roku. Nie jest uzależnione od dochodu. Mogą otrzymać je osoby (uczniowie, studenci, bezrobotni, osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne) którym urodziło się dziecko, a którzy nie mogą skorzystać z urlopu macierzyńskiego lub rodzicielskiego.

W spotkaniu obok prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego wziął udział poseł Władysław Kosiniak Kamysz – były minister pracy,który był inicjatorem tegoż świadczenia.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=t1Xa94yvf-k’]

 

 

Gdzie po informacje w tej sprawie…? 

W Gminie Miejskiej Ciechanów realizatorem świadczeń rodzinnych jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 32d. Wnioski o wypłatę świadczenia rodzicielskiego można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 w Punkcie Obsługi Interesanta na I piętrze. Szczegółowe informacje na temat realizacji świadczeń rodzicielskich można uzyskać pod numerami telefonu: 23 672 20 91, 672 23 41.