W Ciechanowie pobiegli “Tropem Wilczym”

Ok. pół tysiąca osób – od najmłodszych do najstarszych – wzięło udział we II ciechanowskiej edycji biegu “Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Tak jak przed rokiem bieg zorganizowano na ul. Warszawskiej. Wśród wielu startujących, m.in.: prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, jego zastępca Krzysztof Kacprzak, radny Robert Adamiak, prezes TKKF Promyk Zenon Lewandowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Omieciński, leśniczy z Szulmierza Irenusz Jałoza, który już 6 marca wystartuje w maratonie na jeziorze Bajkał.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=fdNxzYh-OUE’]

Bieg rozpoczął ciechanowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W poniedziałek o godz. 16 w DPS Kombatant zostaną ogłoszone wyniki Konkursu Literacko – Plastycznego „BO LEPIEJ BYŚMY STOJĄC UMIERALI, NIŻ MAMY KLĘCZĄC NA KOLANACH ŻYĆ…”, a we wtorek – 1 marca – w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych program obchodów przedstawia się następująco:

godz. 10.00 – Projekcja filmów „Legenda 27 Dywizji Wołyńskiej AK” i „Kasanci z Jaty” oraz spotkanie z reżyserami Marią Wiśnicką i Andrzejem Wyrozębskim, dla młodzieży i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – (Kino „Łydynia”)
godz. 17.00 – Złożenie kwiatów i Apel Poległych przed dawną siedzibą Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego – (ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie).
godz. 18.00 – Projekcja filmu „WiN. Ostatnia nadzieja” oraz koncert pieśni o żołnierzach wyklętych w wykonaniu barda Dariusza Grzybkowskiego – (Kawiarnia Artystyczna PCKiSz w Ciechanowie).