W drodze na poligon z przystankiem w Ciechanowie

Żołnierze z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. Gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego opuścili dzisiaj (środa, 10 czerwca) Ciechanów wraz ze swym sprzętem.

Prawie 50 jednostek sprzętu 17. WBZ dotarło do koszar 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Wojska Polskiego wczoraj między 12., a 19. Jak powiedziała nam dzisiaj rzeczniczka 5. MBOT Aneta Szczepaniak – nie było sygnałów o jakichkolwiek utrudnieniach zarówno w przyjeździe jak i wyjeździe.

Publikujemy zdjęcia (autorstwa Pana Edwarda Soleckiego) z przejazdu części kolumny przez gminę Ojrzeń.

Przypomnijmy, że żołnierze 17. WBZ biorą na poligonie w Orzyszu udział w ćwiczeniu Gepard 20, które jest częścią ćwiczeń Anakonda 2020.

– Na miejscu w Orzyszu już działają logistycy i żołnierze batalionu dowodzenia, którzy przygotują rejon do przyjęcia sił głównych – czytamy na stronie internetowej Brygady. – Docelowo w rejon OSPWL Orzysz dotrze blisko 650 żołnierzy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej i ponad 170 jednostek sprzętu, w tym ponad 40 sprawdzonych i niezastąpionych Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak.  Żołnierze Siedemnastki od 11 do 18 czerwca realizować będą zaplanowane defensywne epizody taktyczne połączone z zgrywaniem systemu ognia. Ponadto doskonalić będą procedury ewakuacji personelu przy wykorzystaniu śmigłowców (MEDEVAC)oraz Bezpośrednie Wsparcie Lotnicze tzw. Close Air Support – czytamy na: https://www.wojsko-polskie.pl/17bz/articles/aktualnosci-w/2020-06-099-gepard-juz-w-biegu/