W gminie Sońsk wsparli małą, chorą Laurę

Ponad 8 tys. zł dla chorej na SMA niespełna dwuletniej Laury Paczuły zebrano podczas dwóch kiermaszów wielkanocnych zorganizowanych w ostatnią niedzielę (21 marca) przez Gminny Ośrodek Kultury przed kościołami w Sońsku i Gąsocinie.

Choć pogoda nie sprzyjała – ludzi z wielkim sercem nie zabrakło. – Dzięki Waszym datkom zebraliśmy dla malutkiej Laury Paczuły 3580 zł w Gąsocinie i 5164,50 zł w Sońsku. Dobrze wiedzieć, że potrafimy się jednoczyć w tych trudnych czasach i mimo wielu przeciwności losu, zwyczajnie możemy na sobie polegać. Dziękujemy wszystkim darczyńcom! – poinformował GOK. – Koordynatorzy i wolontariusze – wiemy, że nie robicie tego dla poklasku, jednak prosimy przyjmijcie nasze najszczersze podziękowania. Składamy wyrazy wdzięczności wszystkim zaangażowanym w pieczenie ciast, pakowanie, przygotowanie palm i dekoracji świątecznych, prowadzenie kiermaszu.

Dziękował też wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski. – Wielkie brawa oraz podziękowania dla Was. Społeczność Gminy Sońsk pokazała wzorową postawę – napisał na FB. – Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w charytatywną zbiórkę szczególnie Pani Dyrektor GOK Dorota Nasierowska, Pani Monice Teklińskiej za wzorową koordynację, Stowarzyszeniu Seniorów w Gołotczyźnie, Klubowi seniora w Gąsocinie, Społeczności Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, Parafiom z czcigodnymi proboszczami na czele oraz wszystkim Paniom o wielkich sercach, które piekły ciasta, przygotowały dekoracje i ozdoby świąteczne przekazane na kiermasz wielkanocny dla Laury Paczuły. Już za tydzień zapraszamy do udziału w kolejnym kiermaszu charytatywnym, który odbędzie się w niezmienionej formule. Warto pomagać.

Pomóc małej Laurze można także tutaj: https://www.siepomaga.pl/laura-sma

red

Fot. FB GOK w Gołotczyźnie