W Gołotczyźnie pobiegli Tropem Wilczym

W sytuacji, gdy od paru lat samorządy w Ciechanowie – zarówno miejski jak i powiatowy – nie są zainteresowane organizacją biegów z cyklu Tropem Wilczym, upamiętniających Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych – walczących po II wojnie światowej z narzuconym Polsce przemocą reżimem komunistycznym – tegoroczna, X edycja Biegu odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie.

Od lewej: wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski, dyrektor ciechanowskiej delegatury Kuratorium Oświaty Jacek Zawiśliński, poseł Anna Cicholska, dyrektor ZSCKR w Gołotczyźnie Marek Rutkowski, radny Rady Miasta Ciechanów

Bieg, który odbył się 6 marca na terenie szkoły poprzedziła msza św. w kościele parafialnym w Sońsku, gdzie jej uczestnicy modlili się za Żołnierzy Wyklętych oraz o pokój na zaatakowanej przez Rosję Ukrainę.

Okolicznościowe listy, które do uczestników Biegu skierowali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki odczytała poseł Anna Cicholska. Jak czytam na profilu FB szkoły: – W biegu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, przewodnicząca Rady Rodziców, nasi sońscy kapłani, mieszkańcy gminy, przedstawiciele OSP Sońsk, delegacje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sońsku i Bądkowie oraz uczniowie z klasy mundurowej BZDZ w Ciechanowie. W biegu uczestniczyła studentka z Ukrainy Nastia, która ze względu na wojnę w Ukrainie przebywa w naszym kraju.

Pierwszy z lewej: historyk, regionalista Krzysztof Kacprzak

Uczestnicy biegli pod hasłem: “Biegniemy, Ukraino, z pomocą!”. Zbiórka na rzecz ofiar wojny na Ukrainie przyniosła 761 zł.

red

Fot. FB ZSCKR Gołotczyzna