W Mławie w ciągu jednej nocy skradziono pięć rowerów i hulajnogę

– Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie kradzieży pięciu rowerów i hulajnogi, do której doszło minionej nocy na terenie Mławy. Jednoślady skradziono z klatki schodowej i hali garażowej jednego z bloków. Sezon rowerowy w pełni, duże zainteresowanie na rynku wykorzystują także złodzieje. Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie mienia i oznakowanie rowerów – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy mławskiej Policji.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, przed godz. 2. w nocy, nieznany sprawca włamał się do klatki schodowej bloku, skąd ukradł pozostawiony tam  rower oraz hulajnogę. Następnie złodziej przedostał się do hali garażowej i ukradł cztery kolejne rowery. Właściciele zauważyli co się stało dopiero rano i powiadomili Policję.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem sprawcy grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Mławscy policjanci apelują o odpowiednie zabezpieczenie mienia. Rower pozostawiony na klatce schodowej bloku czy w hali garażowej, to łatwy cel dla złodzieja. Warto zatem skorzystać z kliku prostych rad:

– zabezpiecz rower mocną i profesjonalną klamrą, blokadą lub zapięciem, nawet jeśli zostawiasz swój rower tylko na chwilę; – zabezpieczając rower na noc, korzystaj z dwóch lub więcej urządzeń zabezpieczających; – jeśli trzymasz rower w piwnicy, zabezpiecz wejście przed złodziejem. Jeśli piwnicę zamykasz na zwykłą kłódkę – nie trzymaj tam roweru; – zwracaj uwagę na to, kto wchodzi do bloku. Jeśli pojawi się ktoś obcy, reaguj; – jeśli w bloku nie ma domofonu i monitoringu, warto wnioskować do wspólnoty lub zarządcy o montaż  takiego zabezpieczenia; – jeśli widzisz coś podejrzanego, obce podejrzanie zachowujące się osoby w bloku lub okolicy powiadom Policję; – przypominaj dziecku, by nie pozostawiało  roweru bez nadzoru; – oznakuj rower. Znakowanie odbywa się w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie i jest bezpłatne. Bliższe informacje znajdziesz pod tym linkiem (https://mazowiecka.policja.gov.pl/wml/aktualnosci/65982,Oznakuj-swoj-rower.html)

red

Fot. KPP w Mławie