W Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie rekrutacja na półmetku

Dobiegł końca pierwszy etap rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Terminy tegorocznej rekrutacji zostały dostosowane są do terminu ogłoszenia wyników tegorocznych matur. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią pierwszy etap rekrutacji wypadł na poziomie lat ubiegłych.

Jak dotychczas największym zainteresowaniem kandydatów cieszy się pielęgniarstwo i ekonomia. Dobrze   przebiega też   rekrutacja  na  studia  na  innych kierunkach oferowanych przez PUZ w Ciechanowie. Drugi etap rekrutacji rozpoczął się 15 września i potrwa do 25 września. Maturzyści którzy we wrześniu  poprawią maturę mają również szanse na studiowanie, rekrutacja uzupełniająca potrwa do 13 października 2020 roku. 

Państwa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie i Mławie to jedyna w naszym rejonie uczelni publiczna, oferującej bezpłatne studia stacjonarne. Uczelnia prowadzi studia techniczne, ekonomiczne, medyczne oraz społeczno-humanistyczne. Oferta uczelni obejmuje dwanaście  kierunków kształcenia w tym nowość Praca socjalna – studia II stopnia.

Uczelnia posiada bardzo dobrze rozwinięty system stypendialny, pozwalający studiować studentom którzy założyli własne rodziny, studentom z niepełnosprawnościami, jak również  studentom  znajdującym  się w trudnej  sytuacji finansowej. W roku akademickim 2019/2020 stypendium socjalne wynosiło do  1100  zł, a stypendium rektora dla najlepszych studentów do  800 zł.

Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów PUZ w Ciechanowie i Mławie trwa nadal. Na chętnych uczelnia czeka do 13 października. Szczegółowe informacje o rekrutacji a także informacje z życia Uczelni można znaleźć na stronie www.puzim.edu.pl

red

Fot. PUZIM Ciechanów