W rów, w przepust, w drzewa. Auto rozbite, kierowca ranny

To wyglądało bardzo groźnie. Rozbite auto, ranny kierowca trafił do szpitala. Jak się okazało – nie miał wymaganych uprawnień do kierowania samochodem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (wtorek, 22 listopada) przed 20. w Humięcinie-Koskach, gm. Grudusk, na drodze wojewódzkiej nr 616 Ciechanów-Chorzele. – Policjanci ustalili, że 19-letni kierowca volkswagena golfa jechał w kierunku Gruduska. Na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie wjechał do rowu i uderzając w przepust drogowy oraz przydrożne drzewa dachował. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.19-latek podróżował sam. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem – relacjonuje mł. asp. Aneta Podgórska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

W akcji ratowniczej, która trwała godzinę i 19 minut wzięły udział cztery zastępy straży pożarnej. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Droga została całkowicie zablokowana. W trakcie podejmowanych działań na miejsce dotarła Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Przy użyciu sorbentu strażacy zebrali powstałą plamę płynów eksploatacyjnych z jezdni. W porozumieniu z Policją z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie kpt. Damian Kołpaczyński.

Red

Fot. FB OSP Grudusk