W Sońsku maseczki z automatu

W wejściu do przychodni Gajda-Med w Sońsku stanął automat z ochronnymi maseczkami. Kupować je można, po 2 zł za sztukę, od poniedziałku do piątku, w godz. 8-16. Tymczasem w przyszłym tygodniu soński Urząd Gminy rozpocznie dostarczanie mieszkańcom bezpłatnych maseczek.

Maseczki dostępne w automacie uszyły panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Ciemniewie i Gąsocinie. – Dziękuję Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Ciemniewa i Gąsocina, które to włożyły ogrom czasu i pracy w ich skrojenie, zszycie i przygotowanie. Wasze postawy są godne naśladowania! – napisał na FB wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski. -Kwota, za jaką można nabyć maseczki to symboliczne 2 złote, jednak pamiętajmy o tym, jaki nakład pracy został włożony w ich przygotowanie, jak również o poniesionych kosztach materiałów czy energii elektrycznej. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na produkcję nowych maseczek.

-Od przyszłego tygodnia, za pośrednictwem sołtysów będziemy dostarczać do Państwa darmowe maseczki wielokrotnego użytku. Podjąłem decyzję o dostarczeniu do Państwa możliwie jak największej ilości maseczek‼️‼️ – informuje wójt Muchowski. – Maseczki zostaną dostarczone do sołtysów, a informacja o sposobie i terminie ich odbioru będzie przekazywana bezpośrednio przez sołtysa danej wsi.

Fot. FB Urząd Gminy Sońsk