„Wakacje z WOT” zakończy przysięga wojskowa w Mławie

W sobotę (17 września) o godz. 11., na Starym Rynku w Mławie odbędzie się przysięga wojskowa, która będzie zwieńczeniem szkolenia wojskowego zorganizowanego w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w ramach kolejnej już edycji projektu Wakacje z WOT.

Przysięga wojskowa żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. Rój, po raz pierwszy odbędzie się w Mławie. Zostanie ona poprzedzona Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godz. 9:30 w Kościele Świętej Trójcy.

Dla 53 ochotników, którzy skorzystali z projektu Wakacje z WOT, przysięga zwieńczy 16 – dniowe przeszkolenie wojskowe. Zostało ono zorganizowane w terminie dogodnym szczególnie dla studentów i tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych, którzy bez konieczności przerywania nauki mogli zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności wojskowe. Z tej okazji skorzystało aż 26 uczniów, studentów i nauczycieli, wstępując tym samym w szeregi Wojska Polskiego.

Dzięki możliwości pełnienia w WOT służby ochotniczej, którą można łączyć z pracą zawodową i dotychczasowym życiem coraz więcej osób decyduje się na wstąpienie w szeregi obrony terytorialnej powiększając tym samym grono osób posiadających przeszkolenie wojskowe. Żołnierze, którzy złożą w najbliższą sobotę przysięgę wojskową, na co dzień pracują jako mechanicy, informatycy, magazynierzy, sprzedawcy, a także mamy na pełen etat.

W czasie trwania uroczystości w okolicach Starego Rynku w Mławie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, spowodowane chwilowym wstrzymaniem ruchu z powodu przemarszu wojska. Za utrudnienia przepraszamy.

Dołącz do nas!

Proces rekrutacji w szeregi 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ciągły i w każdej chwili można złożyć wniosek o powołanie do WOT. Osoby zainteresowane pełnieniem terytorialnej służby wojskowej, która daje możliwość doskonałego łączenia życia prywatnego i zawodowego z służbą ojczyźnie, będą miały jeszcze możliwość skorzystania z szkoleń, jakie przeprowadzi 5 MBOT w 2022 r. Brygada planuje przeprowadzić jeszcze 2 szkolenia podstawowe oraz wyrównawcze dla kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Kolejne rozpocznie się 7 października i potrwa do 22 października.

W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się z rekruterem, do którego kontakt można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

st. szer. Aneta SZCZEPANIAK, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Fot. 5.MBOT