Wciąż okradane są domy jednorodzinne

Włamywacze nie próżnują. W powiecie ciechanowskim doszło do kolejnych trzech włamań do domów jednorodzinnych. Policja szuka sprawców i znów apeluje do mieszkańców o ostrożność.

– Sposób działania sprawców w odnotowanych przypadkach jest bardzo podobny. Złodzieje działają w dzień, a do środka domu dostają się poprzez wyłamanie drzwi tarasowych czy też okna. Ich łupem padają pieniądze, biżuteria, sprzęt elektroniczny, czy instalacja w przypadku domów w budowie – relacjonuje rzeczniczka ciechanowskiej Komendy Powiatowej Policji kom. Jolanta Bym. – Od początku roku ciechanowska policja odnotowała siedem tego typu zdarzeń. Sprawcy swoją uwagę koncentrują w osiedla domków jednorodzinnych na uboczu miasta.

– Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść – apeluje rzeczniczka. – W każdej sytuacji, kiedy widzimy lub słyszymy coś niepokojącego, dzwońmy na policję. Widząc zagrożenie, nie narażajmy się sami, nie płoszmy przestępców, a natychmiast dzwońmy na policję. Policjanci bowiem sprawdzą każdy sygnał, jak najszybsze zgłoszenie na Policję pozwoli wykonać odpowiednie czynności. W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o  tym Policję pod nr   telefonu 997 lub 112. O swoich podejrzeniach możemy również poinformować dzielnicowego.