Wichura nad powiatem ciechanowski. Ponad 30 interwencji straży pożarnej

Aż 33 razy interweniowali dzisiaj (czwartek, 21 października) strażacy w powiecie ciechanowskim wzywani do usuwania skutków szalejącej nad regionem wichury. Najwięcej zgłoszeń – 24 – dotyczyło połamanych i powyrywanych drzew. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

– 24 drzewa, 5 dachów na budynkach gospodarczych, 2 przewrócone blaszane garaże, 1 uszkodzona linia energetyczna, 1 monitoring: uszkodzenie instalacji elektrycznej w jednym z ciechanowskich banków – relacjonował nam po 20. oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie mł. kpt. Adam Kołpaczyński. – Nie było osób poszkodowanych.

Wiatr zerwał m.in. dach stodoły w Koziczynie, gm. Regimin, w Młocku, gm. Ojrzeń   przewrócone drzewo zablokowało drogę, podobnie było na drodze z Niechodzina do Kownat Żendowych w gm. Ciechanów. W Ciechanowie jedno z drzew przewróciło się na linię energetyczną, inne (na ul. Niechodzkiej) zablokowało wejście do budynku. – To był istny armageddon – powiedział nam kierowca, który wczesnym wieczorem wracał z Warszawy do Ciechanowa.

Ok. godz. 18. tysiące mieszkańców powiatu zostało pozbawione prądu. Doszło do awarii masowych. Awaryjne wyłączenia nastąpiły praktycznie w każdej gminie, a także w wielu miejscach Ciechanowa. Większość awarii usunięto przed godz. 20.

Przed godz. 23. prądu nie było jeszcze w: Garnowie Starym, gm. Gołymin Ośrodek i Ostaszewie, gm. Sońsk. Energa Operator informowała, że awarie zostaną usunięte do godz. 23.

Przed północą wiatr, który w niektórych miejscach wiał w porywach z prędkością nawet do 100 km na godzinę, zdecydowanie osłabł.

Red

Fot. energa-operator.pl