Włamał się na konto użytkownika sieci komórkowej. Wziął na raty trzy telefony i kino domowe.

-Trwają czynności mławskiej policji w sprawie włamania na konto użytkownika portalu jednej z cyfrowych  sieci telefonii komórkowej. Haker kupił na raty trzy telefony komórkowe i kino domowe, posługując się danymi mieszkańca Mławy – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Jak wynika z policyjnych ustaleń: nieznany sprawca złamał zabezpieczenia konta na profilu sieci komórkowej, należącym do 57-letniego mieszkańca  Mławy. – Haker zmienił dane logowania i korzystając z profilu mławianina, kupił na raty trzy telefony komórkowe oraz kino domowe, warte około 25 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi referat do walki z przestępczością gospodarczą – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska.

Policja apeluje – zakładając jakiekolwiek konto użytkownika w Internecie, pamiętajmy że nasze dane osobowe to cenny łup dla cyberprzestępców. Ważne, by konto posiadało nawet kilka zabezpieczeń – jeśli jest to możliwe. Podstawą jest oczywiście tzw. mocne hasło. Zapomnijmy zatem o tworzeniu haseł typu Adam@Kowalski123. Im bardziej skomplikowane hasło, tym lepiej.  

asp. szt. Anna Pawłowska