Włamanie, kradzież, podpalenie

Przed sądem odpowie za włamanie, kradzież i podpalenie. 39-letniemu mieszkańcowi powiatu żuromińskiego grozi do 10 lat więzienia.

Mężczyznę zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Mławie. W miniony wtorek (9 lipca) Sąd Rejonowy w Mławie przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy wobec 39-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem i podpalenie domu w Gradzanowie Zbęskim, gm. Radzanów, powiat mławski. – W pierwszej połowie czerwca br. włamywacz dokonał kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego pełniącego funkcję domu letniskowego. Po pokonaniu zabezpieczeń z wnętrza budynku mieszkalnego oraz budynków gospodarczych ukradł różnego rodzaju sprzęt na łączną kwotę ponad 8 tys. zł. Następnie w dniu 14 czerwca br. podpalił budynek powodując swoim działaniem straty na kwotę ponad 160 tys. zł – relacjonuje mł. asp. Aneta Prusik z KPP w Mławie.

Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież z włamaniem – do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany został aresztowany na dwa miesiące.