Włamywacze grasują w powiecie ciechanowskim

Seria włamań w powiecie ciechanowskim. Złodzieje kradną co wpadnie im w ręce – od gotówki po samochodowe koła.

Od początku roku ciechanowska Policja odnotowała osiem włamań. Cztery do domów jednorodzinnych, trzy – do firm i jedno do mieszkania w bloku. – Zginęły pieniądze, biżuteria oraz elektronarzędzia i komplety kół od pojazdów. Sprawcy bądź sprawca działali głównie w godzinach popołudniowych i nocnych – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

Policja ostrzega mieszkańców i prosi o zastosowanie szczególnych środków bezpieczeństwa. – Apelujemy do mieszkańców o ostrożność oraz zwrócenie uwagi na obce osoby, których zachowanie wzbudza podejrzenie oraz pojazdy, które poruszają się w rejonie domów jednorodzinnych czy firm. O swoich spostrzeżeniach poinformujmy Policję – mówi kom. Jolanta Bym.  – Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca. W każdej sytuacji, kiedy widzimy lub słyszymy coś niepokojącego, dzwońmy na policję. Widząc zagrożenie, nie narażajmy się sami, nie płoszmy przestępców, a natychmiast dzwońmy na policję. Policjanci bowiem sprawdzą każdy sygnał, jak najszybsze zgłoszenie na Policję pozwoli wykonać odpowiednie czynności.

W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy markę pojazdu, kolor, numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.  O swoich podejrzeniach możemy również poinformować dzielnicowego, kontakt do niego znajdziemy poprzez aplikację „Moja  Komenda” lub na stronie internetowej policji.

Red

Fot. Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne