Wojewoda Kozłowski i starosta Morawski w “Szlachetnej Paczce”

Jeszcze 17 rodzin w rejonie Ciechanowa czeka na pomoc ze „Szlachetnej Paczki”. Czas ucieka, bo finał akcji już 7 i 8 grudnia.

Z opisami rodzin i ich potrzebami można zapoznać się na stronie www.szlachetnapaczka.pl . Aby przygotować „Paczkę” wystarczą cztery proste kroki: 1. Wybrać rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl, 2. Skontaktować się  z wolontariuszem opiekującym się daną rodziną. 3. Przygotować „Paczkę” według listy potrzeb. 4. Dostarczyć „Paczkę” do magazynu w dniach 7-8 grudnia.

kampania_lidera_stopka_gora_02

Ciechanowscy wolontariusze „Szlachetnej Paczki” chcą jeszcze przed Bożym Narodzeniem dotrzeć do prawie 80 potrzebujących rodzin. Do projektu zostały włączone tylko te rodziny, które chcą i próbują zmienić swoją sytuację życiową. „Paczka” ma być dla nich impulsem do zmiany. Średnia wartość „Paczki” dla jednej rodziny zadeklarowana przez darczyńców to 1,5 tys.  zł. Najczęściej pomoc organizują instytucje, firmy i grupy znajomych. To darczyńcy decydują komu i jak chcą pomóc.

–  Wśród lokalnych darczyńców w Ciechanowie znaleźli się pracownicy szpitala, PWSZ, Akademia Piłkarska Football School, Miejski Klub Sportowy Ciechanów, Społeczne Towarzystwo Oświatowe, szkoły, KS Ciechan, Klub Pływacki Orka, miejscy radni, starosta ciechanowski Sławomir Morawski, partie polityczne, firmy działające na terenie miasta i wielu prywatnych darczyńców, grupy znajomych i ich całe rodziny – informuje ciechanowski sztab akcji. –  „Szlachetną Paczkę” dla jednej z rodzin przygotowuje także wojewoda mazowiecki – Jacek Kozłowski. Przyjedzie do Ciechanowa 7 grudnia aby porozmawiać z wolontariuszami podczas wielkiego finału i osobiście dostarczy prezent wybranej przez siebie rodzinie.

a