Wojsko dziękuje dyrektorowi ciechanowskiego szpitala

5 kwietnia w okolicach miejscowości Czarnowo, gm. Goworowo, pojazd wojskowy należący do 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej uległ wypadkowi, w wyniku którego ucierpiało 24 podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej i 2 żołnierzy zawodowych 5 MBOT. Żołnierze jechali do Komorowa wykonywać zadania związane z operacją pk. „Odporna Wiosna”, mającej na celu ograniczenie transmisji koronawirusa.

Po zdarzeniu, 25 żołnierzy trafiło do czterech pobliskich szpitali w Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęce, Wyszkowie i Warszawie, gdzie zostali zdiagnozowani i udzielono im pierwszej pomocy. Większość z poszkodowanych żołnierzy została skierowana do poradni specjalistycznych. Dzięki wsparciu Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, żołnierze niemalże natychmiast zostali objęci opieką specjalistów.

 Dziękujemy lekarzom specjalistom – ortopedom, laryngologom, chirurgom i neurologom, Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie za okazaną troskę i rzetelną opiekę, ale przede wszystkim Panu Andrzejowi Kamasie, Dyrektorowi Szpitala za stworzenie możliwości do rychłego powrotu do zdrowia podchorążych WAT. Dzięki wsparciu i pomocy jaką żołnierze otrzymali w tej placówce, już niebawem będą mogli wrócić do służby.

Aneta SZCZEPANIAK, Rzecznik prasowy, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej