Wpadł podejrzany o rozbój. Miał przy sobie narkotyki

23-letni mieszkaniec Działdowa podejrzanym o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w jednym z mławskich mieszkań. – W momencie zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące – informuje asp. szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Do zdarzenia doszło tuż przed weekendem, w jednym z mieszkań bloku na Osiedlu Książąt Mazowieckich w Mławie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń napastnik używając noża kuchennego, groził 26-letniemu mężczyźnie, żądając pieniędzy. Uderzył go i odebrał mu telefon komórkowy oraz portfel w którym było 20 złotych i dowód osobisty po czym wyszedł z mieszkania. Napadnięty mławianin nie doznał poważniejszych obrażeń.

– Podejrzany o rozbój 23-latek, dzięki współpracy policjantów z Mławy i Działdowa, został zatrzymany na terenie Działdowa. Miał przy sobie portfel należący do pokrzywdzonego,  kilkadziesiąt tabletek ekstazy oraz kilka porcji  handlowych amfetaminy. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zarzuty posiadania i handlu narkotykami. 8 lutego br., decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, został aresztowany na trzy miesiące – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.  

Fot. KPP w Mławie