Wybieramy posłów i senatorów

O godz. 7 wszystkie lokale wyborcze na terenie powiatu ciechanowskiego i obszarze działania ciechanowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego zostały otwarte bez żadnych zakłóceń – poinformowała nas dyrektor delegatury Maria Lasocka.

Tymczasem jeden z internautów doniósł nam o incydencie z „podwójnym” mężem zaufania w powiecie ciechanowskim.

– Ok. godz. 7 w jednej z komisji obwodowych pojawił się człowiek, który twierdził, że ma rzekomo upoważnienie na męża zaufania jednego z komitetów wyborczych – relacjonuje internauta. – Okazało się jednak, że w komisji jest już mąż zaufania tego komitetu zgłoszony przez osobę upoważnioną do dokonywania zgłoszeń na terenie powiatu ciechanowskiego.

Do godz. 9, do ciechanowskiej delegatury taki sygnał nie dotarł. – W komisji obwodowej może być tylko jeden mąż zaufania danego komitetu – wyjaśnia dyrektor Maria Lasocka. – Jeśli pojawia się ktoś drugi – to po prostu komisja go nie dopuszcza.

Przypomnijmy, że lokale wyborcze czynne są do godz. 21. W całej Polsce wybieramy 460 posłów i 100 senatorów.

W płocko-ciechanowskim okręgu wyborczym do Sejmu do obsadzenia jest 10 mandatów, do których pretenduje 134 kandydatów z siedmiu list wyborczych. Senatora wybieramy jednego – w okręgu składającym się z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego. O mandat ten ubiega się siedmiu kandydatów.

W powiecie ciechanowskim uprawnionych do głosowania jest 73.338 wyborców, którzy mają do dyspozycji 56 obwodowych komisji wyborczych. W okręgu wyborczym nr 16 (do Sejmu) wyborców jest 674.513, a komisji obwodowych – 588. Nasz okręg senacki (nr 39) to 278.305 uprawnionych do głosowania i 252 komisje.

msz