Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła dzisiaj (środa, 5 lutego) termin wyborów prezydenckich. Odbędą się 10 maja, a ewentualna (jeśli żaden z kandydatów nie uzyska 50 proc. plus jeden głos) druga tura: dwa tygodnie później.

Przypomnijmy, że pięć lat temu na obszarze działania Krajowego Biura Wyborczego w Ciechanowie, czyli w powiatach: ciechanowskim, mławskim, płońskim, przasnyskim i żuromińskim – zdecydowanie wygrał kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda. W pierwszej turze zdobył tu 51 tys. 17 głosów, a w drugiej – 85 tys. 781 głosów. Kandydata Platformy Obywatelskiej, ubiegającego się o reelekcję – Bronisława Komorowskiego – poparło  31 tys. 868 wyborców w I turze i 52 tys. 772 – w II.

Jak na razie zamiar startu w tegorocznych wyborach wyrazili: Małgorzata Kidawa-Błońska – PO;  Władysław Kosiniak-Kamysz – PSL, Robert Biedroń – Wiosna/Lewica, Krzysztof Bosak – Konfederacja, Szymon Hołownia – niezależny. Prezydent Andrzej Duda jeszcze deklaracji o starcie nie złożył, czekając właśnie na podanie daty wyborów, ale to raczej oczywiste że będzie się ubiegał o reelekcję jako kandydat PiS/Zjednoczonej Prawicy.

fot. prezydent.pl