Gaz wybuchł w bloku przy ul. Moniuszki

Ok. siedemdziesięciu osób – mieszkańców bloku przy ul. Moniuszki 3a w Ciechanowie zostało w niedzielne przedpołudnie ewakuowanych po tym, gdy w jednym z mieszkań eksplodował ulatniający się z butli gaz. Ranny został mężczyzna mieszkający w jednym z lokali na parterze, w którym doszło do eksplozji.

– Mężczyzna przebywający w tym mieszkaniu doznał obrażeń ciała w postaci złamania nogi oraz oparzeń 30-40 proc. ciała, ponadto obrażeń ciała w postaci złamania kości miednicy oraz stłuczenia nadgrastka doznał 85-letni mężczyzna, 75- letni mieszkaniec tego bloku doznał urazu głowy. Wśród poważniej poszkodowanych jest też 56-letnia kobieta, która doznała obrażen ciała w postaci rany szarpanej oraz ogólnych potłuczeń – informuje rzecznik ciechanowskiej policji nadkomisarz Leszek Goździewski.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=LOLCh4Rp1m4′]

Rzecznik Goździewski dodaje, że w mieszkaniu poszkodowanego był odcięty (za niepłacone rachunki) dopływ gazu ziemnego. Siła wybuchu była tak wielka, że wyważyła lub uszkodziła wiele drzwi w bloku. Na szczęście nie naruszyła jego konstrukcji, tak że po kilku godzinach lokatorzy zaczęli wracać do domów. – Siłą wybuchu fragmenty elelwacji i okna zostały wyrzucone na zewnątrz i uszkodziły zaparkowane przed budynkiem cztery samochody.

W akcji ratowniczej, która trwała od  10.35 do 15.30, uczestniczyło 11 strażaków dowodzonych przez zastępcę komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztofa Kowalskiego. Na miejscu obecny był także prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zamek” (do której należy blok) Janusz Czaplicki.

msz