Wymyśl imię dla rycerza

Ciechanowskie stowarzyszenie Wrzuć na Luz ogłosiło konkurs na imię rycerza, którego rzeźba stanie na ul. Warszawskiej przed Powiatową Biblioteką Publiczną.

– Do soboty czekamy na Wasze propozycje, spośród których wybierzemy najciekawszą – poinformowała na profilu FB stowarzyszenia jego prezes Alicja Gąsiorowska. – Autorem zwycięskiej (bibliotecznej) rzeźby, którą wybrało jury pod przewodnictwem Joanny Rodowicz (malarki, absolwentki ASP w Warszawie) jest Michał Selerowski (rzeźbiarz, absolwent ASP w Warszawie). Autorem projektu „Ciechanów Miastem Rycerzy” jest Stowarzyszenie Wrzuć na luz. Nagrodą będzie „rycerska niespodzianka” i sława.

W komentarzach pod wpisem pojawiło się już kilkadziesiąt propozycji, m.in.: Zbyszko, Maćko, Zygmunt, Cichoszek, Literiusz, Czytosław Wielki. Zaiste wyobraźnia internautów nie zna granic.

Przypomnijmy, że w Ciechanowie stoją już podobne pomniki rycerzy, autorstwa znanego plastyka Marka Zalewskiego: Cieszko (przy Zamku Książąt Mazowieckich), Onufry (na ul. Sienkiewicza, przy hotelu “Korona”) i Janusz, który czeka na odsłonięcie.

Projekt Stowarzyszenia dotyczący rycerza przed Biblioteką sfinansowało Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

red

Fot. FB Alicja Gąsiorowska