Wynajął nie swoje. Ciechanowianka straciła pieniądze

Ciechanowscy policjanci ostrzegają przed oszustami oferującymi na wynajem mieszkanie, nie będące ich własnością. Ofiarą takiego oszustwa padła 32- letnia mieszkanka Ciechanowa, która przekazała kaucję za wynajem mężczyźnie, podszywającemu się pod właściciela mieszkania. Straciła w ten sposób 1,4 tys. zł.

– 7 lutego do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiła się 32-letnia mieszkanka Ciechanowa, która padła ofiarą oszustwa. Kobieta znalazła atrakcyjne ogłoszenie dotyczące wynajmu mieszkania na jednym z portali społecznościowych. Spotkała się w mieszkaniu z mężczyzną, podającym się za właściciela mieszkania. Po wstępnych uzgodnieniach kobieta przekazała mu kaucję w kwocie 1400 zł. Do podpisania umowy najmu miało dojść później. Kobieta nie zauważyła nic podejrzanego, gdyż w zamian za pieniądze otrzymała klucze do mieszkania. 32-latka przekonała się, że padła ofiarą oszustwa dopiero po kilku tygodniach. Mężczyzna, który oszukał ciechanowiankę sam wcześniej wynajmował to mieszkanie – informuje mł. asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność, gdy natrafiamy na „atrakcyjne” oferty w internecie. Mogą one dotyczyć, jak w opisanym przypadku wynajmu nieruchomości, ale również sprzedaży produktów w promocyjnych cenach lub wykonania określonej usługi. Weryfikujmy przedstawione w ogłoszeniu informacje. Nie przekazujmy żadnych pieniędzy bez formalnego, pisemnego potwierdzenia. Sprawdzajmy dokumenty potwierdzające prawo do dysponowania lokalem mieszkalnym, a także tożsamość ogłoszeniodawcy. Warto też zrobić rozeznanie wśród sąsiadów wskazanego lokalu – zapytać ich o właściciela, czy wcześniej ktoś wynajmował to mieszkanie i czy były jakieś kłopoty związane z ich wynajmem.

red