Wypadek, 12 kolizji i 116 wykroczeń

Po strażakach pracę w Święta Wielkanocne podsumowali także ciechanowscy policjanci. –  Jak co roku był to czas wytężonej pracy. Liczne patrole dbały o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób podróżujących po drogach naszego regionu – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu ciechanowskiego zostały przeprowadzone działania „Wielkanoc 2023”. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Policjanci z ciechanowskiej drogówki ujawnili łącznie 116 wykroczeń. Sprawdzili trzeźwość ponad 400 kierujących

– W okresie od 7 do 10 kwietnia doszło na terenie naszego powiatu do 12 kolizji oraz 1 wypadku drogowego, w którym ranny został 26-letni motocyklista – informuje pani rzecznik. – Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu.

red