Wypadek na “siódemce”: dwie osoby zginęły, cztery zostały ranne

Tragiczny wypadek w Strzegowie, pow. Mławski, na drodze krajowej nr 7. W zderzeniu trzech aut zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne.

Wypadek miał miejsce dzisiaj (niedziela, 30 sierpnia) ok. 7.30. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu tego tragicznego zdarzenia drogowego, kierujący citroenem , 20- letni mieszkaniec woj. warmińsko – mazurskiego, jadąc w kierunku Warszawy, na łuku drogi, podczas padającego deszczu, najprawdopodobniej wpadł w poślizg. Stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy  pas ruchu i zderzył się z  chevroletem oraz oplem merivą – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. – Chevroletem kierował 47-letni mieszkaniec Mławy. Kierowca citroena oraz chevroleta zginęli na miejscu zdarzenia, jechali sami. Poszkodowani, jadący oplem merivą to mieszkańcy okolic Warszawy. Ranny, 46-letni kierowca, z obrażeniami ręki oraz troje pasażerów – w tym 14- letnia dziewczyna, z ogólnymi obrażeniami ciała, zostali przewiezieni do szpitali w Mławie i Ciechanowie. Kierowca opla był trzeźwy. Trwają dalsze ustalenia, postępowanie prowadzi mławska policja i prokuratura.

– Ostatnia niedziela wakacji, na terenie pow. mławskiego rozpoczęła się tragicznie. Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków ruchu. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii – apeluje asp. Sztab. Anna Pawłowska.

Red.

Fot. KPP Mława