Wypadek w Ciechanowie. Ranna rowerzystka. Utrudnienia w ruchu

Jak poinformowała nas dzisiaj (środa, 8 sierpnia) kom. Jolanta Bym, oficer prasowy KPP Ciechanów – do wypadku auta osobowego i rowerzystki doszło rano na skrzyżowaniu ulic 17. Stycznia i Narutowicza – na przejściu dla pieszych na ul. 17. Stycznia.

Ranna rowerzystka została przewieziona do szpitala. Zablokowany jest jeden pas ruchu na ul. 17. Stycznia – w kierunku centrum miasta. Policjanci ustalają okoliczności potrącenia, do którego doszło na przejściu dla pieszych.

W oczekiwaniu na wyniki policyjnych ustaleń, nie przesądzając o niczyjej winie przypominamy:

Zabroniona jest jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych, jazda po jezdni obok innego uczestnika ruchu, jazda bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach. Zabronione jest także czepianie się pojazdów.

Niedozwolone jest przejeżdżanie po przejściu dla pieszych w poprzek jezdni. Aby dostać się na drugą stronę ulicy, powinno się zawsze zsiąść z roweru i przeprowadzić go przez pasy. Jest to jedno z najczęściej popełnianych przez kierowców jednośladów wykroczeń.

za: https://koszalin.policja.gov.pl/zk/aktual/aktualnosci/9437,BEZPIECZNY-ROWERZYSTA-ZASADY-BEZPIECZNEGO-PORUSZANIA-SIE-PO-DROGACH.html