Wypadek w gminie Szreńsk. Dwie osoby zostały ranne

Dwa samochody dostawcze zderzyły się dzisiaj (czwartek, 7 października przed 7. rano, na drodze Ługi – Stare Garkowo w gm. Szreńsk. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, na łuku wąskiej drogi, podczas manewru wymijania, doszło do zderzenia dwóch pojazdów dostawczych. Renault master kierował 43-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego. W wyniku zderzenia pojazdów, mężczyzna został zakleszczony w pojeździe. Z wraku auta wydostali  go strażacy.  Drugim pojazdem, renault traffic kierował 44-letni mieszkaniec Żuromina. Ranny w wypadku został 49-letni pasażer tego pojazdu. Kierowca mastera i pasażer z renault traffic  zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Mławska Policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny tego zdarzenia – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Policja apeluje o ostrożność – czas przestawić się na jesienne warunki na drogach – mokra, pokryta spadającymi liśćmi nawierzchnia, miejscowe zamglenia, opady deszczu nie sprzyjają bezpieczeństwu.  Nie bez znaczenia jest także obniżona koncentracja kierujących, zmęczenie. Warto zatem zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do warunków ruchu.

red

Fot. KPP Mława