Wypadek w Rzęgnowie, poważnie ranny rowerzysta. Policja apeluje o ostrożność

Trwają ustalenia mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został 27-letni rowerzysta. Do zdarzenia doszło 11 maja, około godz. 8.50 na drodze nr 616, w kierunku Chorzel.

-Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący rowerem, 27- letni mieszkaniec gminy Chorzele , na prostym odcinku drogi, zjechał z chodnika na jezdnie, wprost pod samochód ciężarowy marki Scania. Kierujący ciężarówką, 40-letni mieszkaniec Przasnysza, chcąc uniknąć wypadku, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Rowerzysta uderzył w bok samochodu i upadł na jezdnię. W wyniku tego zdarzenia, rowerzysta doznał między innymi urazów głowy. Został przewieziony do szpitala w Ciechanowie. Od kierowcy scanii pobrano krew do badania na zawartość alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

-Wiosna to początek sezonu rowerowego. Zanim wyruszymy w drogę trzeba odpowiednio przygotować  jednoślad. Rowerzysta, tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego, ma bezwzględny obowiązek stosowania się do przepisów. Ponadto, w momencie wypadku, rowerzysta nie ma żadnej dodatkowej ochrony. Najgroźniejsze w skutkach sytuacje to nieustąpienie pierwszeństwa rowerzyście przez kierującego pojazdem, zjechanie rowerzysty z pobocza, chodnika na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód, przejeżdżanie rowerzysty przez przejście dla pieszych – apeluje asp. sztab. Anna Pawłowska. – Wiosna to również czas zmiennych warunków pogodowych na drodze. Nagłe opady deszczu (a nawet śniegu i gradu), miejscowe zamglenia – to sytuacje wymagające dopasowania sposobu jazdy do warunków  drogowych. Chwila nieuwagi, nadmierna prędkość mogą doprowadzić do groźnego wypadku.

Fot. KPP Mława