Wypadek za wypadkiem

To będzie czarny tydzień na drogach powiatu ciechanowskiego. Ofiara śmiertelna w Dąbrowie, trzy dziewczynki ranne w Ropelach, wypadek w Chrzanówku, mały rowerzysta potrącony w Ciechanowie. A to dopiero środa…


Do tragedii w Dąbrowie, gm. Ojrzeń doszło we wtorek (3 lipca) ok. 15.45 na drodze krajowej nr 50. W czołowym zderzeniu astry z ciężarówką zginął kierowca auta osobowego 22-letni mieszkaniec Gołotczyzny, gm. Sońsk.

Fot. KPP Ciechanów

– 22-latek w wyniku doznanych ciężkich obrażeń ciała, pomimo godzinnej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia – relacjonuje rzecznik prasowy ciechanowskiej policji nadkomisarz Leszek Goździewski. – Jak wstępnie oceniono pasażer z astry i kierowca ciężarówki  nie doznali poważniejszych obrażeń, po badaniach w szpitalu zostali przesłuchani na okoliczność wypadku. Kierującego ciężarówką policjanci zbadali alkomatem- był trzeźwy. Na chwilę obecną nie znany odpowiedzi na pytanie dlaczego kierujący astrą zjechał na przeciwległy pas ruchu, możliwe, że był to efekt zmęczenia. Policja pracuje nad sprawą.

Kilka godzin później, ok. 19.40 w Chrzanówku na drodze krajowej nr 60. zderzyły się osobowa toyota i ciężarowe volvo. – Kierowca fiata 126 p czekał na możliwość skrętu w lewo, co sygnalizował kierunkowskazem – informuje rzecznik Goździewski. – Tymczasem jadący z Ciechanowa toyotą 23-latek wyminął go z prawej strony, wpadł w poślizg i po zjechaniu na przeciwległy pas ruchu zderzył się z ciężarówką.

Kierowca toyoty z obrażeniami wewnętrznymi i połamanymi nogami trafił do ciechanowskiego szpitala.  – Policjanci ustalili, że nie dostosował prędkości auta do panujących na drodze warunków – relacjonuje Leszek Goździewski.

Rodzice pilnujcie dzieci, kierowcy uważajcie na rowerzystów. Wczoraj po 18. na ul. Asnyka w Ciechanowie 9-latek wjechał rowerem pod renaulta.  – Kierująca pojazdem ciechanowianka była trzeźwa – informuje rzecznik. – Dziecko trafiło do szpitala. Lekarze wstępnie orzekli, że nie ma żadnych złamań, a jedynie ogólne potłuczenia. Po udzieleniu pomocy medycznej chłopiec wrócił do domu.