Wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierowcy

Cztery wypadki, 11 kolizji: jedna ofiara śmiertelna, 10 osób rannych – ostatni weekend na drogach powiatu ciechanowskiego był naprawdę „czarny”.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=fcls2Ae-1ls’]

Najtragiczniejszy w skutkach wypadek miał miejsce w sobotę tuż przed południem w Ujazdówku, gm. Ciechanów, na drodze krajowej nr 60. – Ustalane są przebieg oraz przyczyny tragicznego wypadku, w którym zginął młody mężczyzna, mieszkaniec Ciechanowa – informuje rzeczniczka ciechanowskiej policji sierż. sztab. Jolanta Bym. – Kierujący golfem 21-letni mężczyzna, z niewyjaśnionych przyczyn, nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przód ciężarowej scanii.

Dzień wcześniej ok. 9.30 w Soboklęszczu, gm. Sońsk 71-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa…

audi, którym kierowała 23-letnia kobieta. – W audi w momencie wypadku znajdowało się czworo pasażerów – relacjonuje Jolanta Bym.- Wszystkie osoby uczestniczące w wypadku zostały przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Według ustaleń obrażeń ciała w postaci mnogich łamań kości twarzoczaszki doznała 74-letnia pasażerka audi, pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu doznały ogólnych potłuczeń.

W sobotę ok. 16.45 w Kałęczynie, gm. Gołymin na drodze krajowej nr 60 zderzyły się astra i polo – 21-letni mężczyzna kierujący volkswagenem polo nie zachowując bezpiecznej odległości między pojazdami najechał na tył opla astry, którym kierowała 25-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego – informuje rzeczniczka. – W wyniku zderzenia pojazdów pasażerka polo oraz kierująca i dwóch pasażerów astry, zostali przewiezieni do szpitala w Ciechanowie. Z uwagi na poważne obrażenia wewnętrzne, 3-letnia pasażerka astry została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Warszawie.

Także w sobotę, ok. 10. na ul. 11. Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie wg wstępnych ustaleń policji, 38-letnia kobieta kierująca corsą, skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku motocykliście. – 30-letni mieszkaniec Przasnysza próbując uniknąć zderzenia z samochodem przewrócił się z motocyklem na jezdnię i otarł o zderzak corsy – relacjonuje Jolanta Bym. – Motocyklista został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala w Ciechanowie. W wyniku wypadku złamał dwa żebra.

W weekend funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, 2 prawa jazdy i 14 dowodów rejestracyjnych pojazdów, wystawili 44 mandaty karne.

* zdjęcia wykorzystane w materiale pochodzą z archiwum KPP Ciechanów