Wypadki na krajowej “siódemce” w Mławie i Dalni. Rannych sześć osób

Mławska policja bada przyczyny dwóch poważnych wypadków drogowych, do których doszło dzisiaj (18 lutego) na drodze krajowej nr 7. Rannych zostało sześć osób.

– Do zdarzenia, które na długo zablokowało ruch na krajowej “siódemce” doszło tuż przed 5 rano, w pobliżu Dalni. Jak wynika ze wstępnych informacji z miejsca zdarzenia, kierujący audi, 60-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, jadąc w kierunku Warszawy wyprzedzał, w miejscu objętym zakazem, samochód ciężarowy volvo. W trakcie tego manewru, kierujący audi uderzył w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy marki renault, kierowany przez 47-letniego obywatela Ukrainy a następnie w wyprzedzane ciężarowe volvo. Pchnięte uderzeniem ciężarowe renault uderzyło w naczepę kolejnego tira. Kierowca audi, wraz z 60-letnią pasażerką oraz kierujący ciężarowym renault zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Pracujący na miejscu wypadku policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującemu audi prawo jazdy – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy KPP w Mławie. 

– Pół godziny później, na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z drogą krajową nr 7 doszło do kolejnego wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Jak wynika z ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia, kierujący oplem 28-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc w kierunku Mławy, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu i nie zdołał zatrzymać się przed skrzyżowaniem, na czerwonym świetle. Wjeżdżając na skrzyżowanie zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki BMW, które wypadło z drogi do rowu. Kierujący bmw, 35-letni mieszkaniec Olsztyna oraz pasażer, zostali przewiezieni do szpitali. Pogotowie ratunkowe zabrało także rannego pasażera opla. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującemu oplem prawo jazdy – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska. 

Do obu wypadków doszło podczas trudnych warunków na drodze, spowodowanych oblodzeniem. Policja apeluje o ostrożność. – Decydując się na wyjazd samochodem, oceńmy warunki na drodze i dostosujmy prędkość. Przy wieczornych opadach i bardzo niskich temperaturach utrzymujących się w nocy i rano, doszło do oblodzenia dróg. Lód na drodze to prawdziwa pułapka – warto o tym pamiętać, nim zdecydujemy się przyspieszyć – przypomina asp.szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP Mława