Wypadł z drogi i uderzył w drzewo

W Karniewie, gm. Regimin, volkswagen caddy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili pierwszej pomocy dwom jadącym autem osobom.

Wypadek miał miejsce w ostatnią niedzielę (9 sierpnia) po 19. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi z OSP Lekowo zastał wypadek samochodu osobowego vw caddy który znajdował się poza jezdnią, przednią częścią uderzył w drzewo – relacjonuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. – Podróżowały nim dwie osoby, które opuściły pojazd samodzielnie przed przybyciem strażaków. Mężczyzna uskarżał się na ból w okolicy lewego barku oraz prawej nogi. Kobieta odczuwała ból w prawej części klatki piersiowej. Nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych na jezdnię.

Samochód napędzany był gazem z butli LPG. Działania strażackich zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych oraz przeprowadzeniu rozpoznania. – Ratownicy przystąpili do udzielania pierwszej pomocy mężczyźnie, założono mu kołnierz ortopedyczny i ułożono na desce. Rękę wraz z barkiem ustabilizowano ręcznie w pozycji zastanej. Natomiast kobieta odmówiła udzielenia pierwszej pomocy – czytamy w informacji KP PSP. – Po przybyciu zastępów z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego kierujący z zapoznał się z sytuacją i podtrzymał zamiar taktyczny poprzednika. Ponadto polecił odłączyć akumulator oraz zakręcić wielo- zawór butli LPG. Osobę poszkodowaną przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy medyczni po przebadaniu podjęli decyzję o zabraniu mężczyzny na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ciechanowie.

W trakcie akcji ratowniczej ruch na drodze był całkowicie wstrzymany. Akcja trwała ponad godzinę. Wzięły w niej udział dwa zastępy z PSP i dwa zastępy z OSP.

Fot. KP PSP Ciechanów