Wypili i pojechali. Daleko nie zajechali

Trzech pijanych kierowców zatrzymali w święta ciechanowscy policjanci.

-W obecnej sytuacji jaka panuje w naszym kraju nie wszyscy stosują się do obostrzeń. W okresie świątecznym ciechanowscy policjanci wyeliminowali z dróg trzech nietrzeźwych kierujących, którzy pomimo zaleceń aby zostać w domu zdecydowali się na opuszczenie swoich mieszkań i wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu – relacjonuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

W sobotę ok. 8.45 w Ciechanowie, na ul. Mławskiej, funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli bmw. Od  kierowcy wyczuwalna było woń alkoholu. Mieszkaniec Ciechanowa nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dlatego też od 44-latka została pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W niedzielę w Koźniewie Łysakach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli hondę civic, której tor jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się że 61 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd, natomiast stan licznika w pojeździe różni się od stanu jaki został wpisany podczas ostatniego badania technicznego.  Ponadto badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy wykazało dwa i pół promila.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło  13 kwietnia w Lekowie ok. 21.30.  Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u 26 – letniego kierowcy audi ponad dwa promile. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.

-Teraz mężczyźni muszą liczyć się z odpowiedzialnością przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka – informuje podkom. Ewa Brzezińska.