Wyprzedzał dwie ciężarówki, zderzył się czołowo z mercedesem. Ma… 84 lata

Wczoraj (poniedziałek, 25 października) na drodze wojewódzkiej nr 563 w Parcelach Łomskich, powiat mławski,. 84-letni kierowca opla, podczas wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka mercedesem.

– Do zdarzenia doszło chwilę po godz. 11. Jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów, 84-letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierujący oplem, jadąc w kierunku Lipowca Kościelnego, na prostym odcinku drogi wyprzedzał dwa pojazdy ciężarowe. Nie upewnił się jednak, co do bezpieczeństwa tego manewru i będąc na przeciwległym pasie ruchu zauważył zbliżającego się mercedesa. Kierowca opla, unikając zderzenia czołowego, zjechał na pobocze z lewej strony a następnie gwałtownie skręcił w prawo, uderzając w bok mercedesa. Mercedesem kierował 33-letni mieszkaniec pow. aleksandrowskiego. Oba uszkodzone pojazdy zablokowały pas jezdni. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący byli trzeźwi – informuje oficer prasowy KPP w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Z uwagi na stworzenie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 84-letni kierowca opla stracił prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

Red

Fot. KPP Mława