Wyremontowany, by nie był więcej zalewany. Zalany… tuż po wyremontowaniu

Nie ma szczęścia do wody tunel drogowy pod torami linii kolejowej Warszawa – Gdynia w Gąsocinie, gmina Sońsk. Ledwie zakończył się jego remont, który miał uchronić obiekt przed ciągłym zalewaniem przez deszczówkę, a już strażacy musieli uruchomić pompy

A zdarzeniu poinformował dzisiaj (piątek, 15 stycznia Powiatowy Zarząd Dróg w Ciechanowie. – Od listopada 2020 r. do stycznia 2021 r. tunel był remontowany przez firmę zewnętrzną na zlecenie właściciela czyli PKP PLK S. A. Remont między innymi polegał na uszczelnieniu konstrukcji wiaduktu i poprawie odwodnienia poprzez montaż pomp odprowadzających wodę z najniższego punktu tunelu – czytamy w komunikacie ciechanowskiego PZD. – W dniu wczorajszym (14.01.2021 r.) około godziny 10.00 służby techniczne Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie zgłosiły do Zawiadowcy z PKP PLK S.A. problem z zalaniem tunelu wodą.

Po południu otrzymaliśmy informację, że awarii uległo zasilanie pomp, a Straż Pożarna doraźnie wypompowała wodę z drogi i udostępniła przejazd “tunelem”. Na chwilę obecną zasilanie pomp zostało przywrócone, woda została wypompowana i tunel jest przejezdny.

red

Fot. FB PZD Ciechanów