Wyróżniona przez Komendanta Głównego Policji

Agata Łukasiak – uczennica III klasy Szkoły Podstawowej w Humięcinie, gm. Grudusk – wyróżniona przez Komendanta Głównego Policji w  konkursie literackim dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka” promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” zorganizowanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Dzisiaj (wtorek, 22 października) Agata i inni uczniowie szkoły z Humięcina odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie. – Uczniowie wzięli udział w lekcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzonej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz mieli możliwość zwiedzenia budynku ciechanowskiej Policji – informuje KPP Ciechanów.

– Celem konkursu było promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym. Udział w konkursie miał również na celu angażowanie dzieci w ciekawą formę edukacji w zakresie wychowania komunikacyjnego, a poprzez możliwość rywalizacji i starania się o wygraną zaktywizować dzieci do poszerzania wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje KPP Ciechanów.

A oto wyróżnione rymowanki Agaty Łukasiak: “Zawsze, nie od święta, Każdy uczeń niech pamięta, Że odblaski trzeba nosić Bezpieczeństwo swe podnosić.” I “Być widocznym ważna sprawa, Iść ulicą nie zabawa, Bezpiecznymi tam będziecie,
Gdy odblaski zabierzecie.” Rymowanki recytowali uczniowie. W spotkaniu wzięli udział m.in. komendant powiatowy policji insp. Grzegorz Grabowski, zastępca komendanta mł. insp. Zbigniew Andres, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji, dyrektor SP w Humięcinie Iwona Ożarowska, wójt gminy Grudusk Marek Piotrowicz, starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak.

Fot. KPP Ciechanów