Wyróżniony w biblijnym konkursie

Adam Kapusta ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Ciechanowie zdobył wyróżnienie w finale XVII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Finał XVII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych na temat: “Ewangelista Łukasz i Jego Ewangelia” odbył się w Siedlinie koło Płońska.

Do Siedlina przyjechało 47 uczniów, którzy w dekanalnych eliminacjach wywalczyli miejsce w finale. Konkurs rozpoczął się od modlitwy, powitania oficjalnych gości oraz przedstawienia organizacji konkursu. Składał się z dwóch części. Najlepszą wiedzą dotyczącą św. Łukasza i treści Ewangelii wykazał się imiennik ewangelisty- Łukasz Jarzyński, który uzyskał 60,5 punkta. Drugie miejsce wywalczył Michał Chojnowski z wynikiem 54 punktów. Na trzecim miejscu Katarzyna Zielonka z wynikiem 53 punktów. Wyróżnienia otrzymali: za IV miejsce- Aleksandra Rzewnicka, która uzyskała 51,5 punkta i Adam Kapusta za V miejsce i wywalczenie 50,5 punktów. Adam Kapusta jest uczniem IV klasy Społecznej szkoły Podstawowej STO w Ciechanowie. Jego katechetą jest Józef Michalski.

Miłym punktem Konkursu było wręczenie laureatom nagród i dyplomów, ich katechetom podziękowań za przygotowanie do tego konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich udział w finale konkursu. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa laureatów ze swoimi katechetami oraz zdjęcie wszystkich uczestników konkursu wraz z zaproszonymi gośćmi.

opr. a