Wyruszyli “z Józefem” na Jasną Górę

Dzisiaj (piątek, 6 sierpnia) Mszą św. w płockiej Katedrze rozpoczęła się 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Pielgrzymi ruszyli w drogę pod hasłem „Idziemy z Józefem”.

– Wybraliście duchowy marsz zamiast wielu codziennych spraw i powinności. Ruszacie w kierunku góry, ponieważ macie pragnienie budowania w sobie wiary w świecie, który niestety promuje życie bez Boga i ładu moralnego. Pragniecie uzdrowienia chorego świata z wielkich ran naszych czasów: obojętności religijnej, relatywizmu, indywidualizmu i różnych ideologii – powiedział podczas Mszy św. biskup pomocniczy płocki Mirosław Milewski.

Pielgrzymka, ze względu na pandemią koronawirusa, ma charakter sztafety. Każdy grupa wiernych pielgrzymuje tylko jeden dzień. Wyjątek do dzień pierwszy, 6 sierpnia, – „Dzień Wdzięczności” za czterdzieści Pielgrzymek Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Tego dnia idą wszyscy chętni; oraz dzień ostatni, 14 sierpnia, wtedy też mogą pójść wszyscy chętni.

Pozostałe dni to czas pielgrzymki wiernych z poszczególnych dekanatów. I tak m.in. 8 sierpnia na swój odcinek trasy z Płocka do Częstochowy wyruszą pielgrzymi grupy „Białej” – dekanaty: Ciechanów Wschód, Ciechanów Zachód, Strzegowo – z przewodnikiem ks. Tomaszem Dece]m i grupy „Złotej” – dekanaty: Przasnysz, Maków i Dzierzgowo – przewodnik ks. Łukasz Rogowski.

Red

Fot. FB Marzena Piotrowicz