X “Wrzuć na luz” do sieci – już w piątek

To miał być wielki jubileusz – X edycja imprezy „Ciechanów – wrzuć na luz i jeszcze plus”. Niestety koronawirus pokrzyżował wielkie plany inicjatorki imprezy Alicji Gąsiorowskiej, ale ta nie poddała się i jubileuszowa edycja odbędzie się w internecie.

  – Planowana na 5 czerwca i organizowana przez wolontariuszy jubileuszowa X edycja imprezy „Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus” integrująca tłumy ludzi – niezależnie od wieku i zainteresowań oraz promująca Ciechanów w tym roku zostanie przeniesiona do sieci – poinformowała Alicja Gąsiorowska. – Jako organizatorzy nie poddaliśmy się i chcemy chociaż na jeden dzień odczarowć tę smutną rzeczywistość, poprawiając jednocześnie kondycję psychiczną wielu ludzi.

By wziąć udział w korowodzie wystarczy umieścić swoje zdjęcie w przebraniu „Bajkowo, filmowo, kolorowo”  i między północą, a 17. 5 czerwca opublikować na stronie „Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”. Zdjęcia z tego wydarzenia pojawią się w książce podsumowującej dziesięć edycji imprezy.

Od godz. 17. imprezie będzie  towarzyszyło wiele wydarzeń muzycznych, wśród nich Koncerty „Przyjaciele Przyjaciołom- na luzie” z piosenką „Wszystkie dzieci nasze” w wykonaniu dzieci niepełnosprawnych (z Fundacji Polsat) – Łukasza i Oliwki oraz Klaudii a także ich przyjaciół – dzieci i gwiazd The Voice Of Poland i Szansy na Sukces – Edyty Szewczyk, Jamesa Brierleya, Łukasza Juszkiewicza oraz Filipa Czyżykowskiego, premiera piosenki „W życiu piękne są tylko chwile” w wykonaniu dziecięcego zespołu KOP, koncert bębniarzy Maćka Ostromeckiego (Ostry Show)- „Afrykańskie rytmy” oraz pokazy  taneczne i sportowe – online. Gośćmi specjalnymi „na żywo” będą: Majka Jeżowska i Danuta Błażejczyk. – Ogłosimy też akcję charytatywną „TPD BAJECZNE- zmieniamy Świat na lepszy” czyli remont świetlicy i budowa placu zabaw – informuje Alicja Gąsiorowska.

Impreza jak zwykle organizowana jest przez wolontariuszy bez angażowania pieniędzy publicznych. Organizują je stowarzyszenie „Wrzuć na luz”, któremu szefuje Alicja Gąsiorowska.

Koronawirus sprawił, że w wielu miastach podobne korowody również przeniosły się do sieci. Tak jak np. w Lublinie, Złotoryi, Kielcach, czy we Włocławku.