Z zarzutami za przemoc wobec swoich bliskich

Dwóch mieszkańców powiatu ciechanowskiego odpowie za stosowanie przemocy wobec swoich bliskich. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

– W minionym tygodniu ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przemocy domowej. Jednym z nich był 38-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których wyzywał swoich rodziców słowami wulgarnymi, krzyczał na nich, budził w nocy i demolował mieszkanie. Odpowiedzialności nie uniknie również drugi agresor, 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który znęcał się nad swoją żoną – relacjonuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Mundurowi w obu przypadkach podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawców przemocy domowej i zakończyli interwencję zatrzymaniem pijanych awanturników w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 37 i 38-latek usłyszeli zarzuty znęcania się nad rodziną. Na podstawie zebranego materiału prokurator postanowił zastosować wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Za znęcanie się nad osobą najbliższą zgodnie z art. 207 Kodeksu karnego mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli doznajesz przemocy domowej – skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby! Jeśli jesteś świadkiem przemocy domowej – nie pozostawaj obojętny, reaguj! – apelują policjanci.

red